Idrizi: Ndeshja u vendos nga një penallti

Futboll

Idrizi: Ndeshja u vendos nga një penallti

Më: 18 prill 2021 Në ora: 17:48
Idrizi: Ndeshja u vendos nga një penallti

Trepça ’89 u mposht sot nga Drita në Mitrovicë me rezultat minimal 0:1.

Pas ndeshjes është deklaruar edhe kryetrajneri i 89-shit, Shpëtim Idrizi.

“Kur nuk i konkretizon rastet, normalisht që do të vije dënimi.

Ndeshja u vendos nga një penallti, të cilën vazhdoj të mos e kuptoj se si ka munësi që ajo të jetë penalti për Dritën, ndërkohë në anën tjetër të mos jetë penalti për ne, kur Faton Maloku i ndërhynë Adenis Shalës.

Gjithsesi, unë mbetem i kënaqur me angazhimin dhe përkushtimin e treguar nga futbollistët dhe nëse luajmë kështu nuk do ta kemi problem sigurimin e ekzistencës”, tha Idrizi pas ndeshjes.

Mitrovicasit pozicionohen në vendin e gjashtë me 35 pikë të mbledhura dhe deri në fund do të luftojnë që t’i ikin zonës së rrezikshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat