Ramadani dhe Muçolli me fitore bindëse në Danimarkë

Futboll

Ramadani dhe Muçolli me fitore bindëse në Danimarkë

Nga: K.Goca Më: 22 prill 2021 Në ora: 19:49
Ramadani

Shqiptarët Arbnor Muçolli dhe Ylber Ramadani, me Vejlen shënuan fitore bindëse në Danimarkë. Vejle si vendas e mposhti me rezultat 3:0 Horsens-in. 

Golat i shënuan futbollistët Ekitike (18' e 31') e Engel (58').

Muçolli luajti deri në minutën e 72-të, dukej u zëvendësuar nga Ramadani. 

Si Muçolli si Ramadani patën paraqitje të mirë. 

Pas javës së 26-të në play-aut-in e Superligës daneze, Vejle renditet në vend të nëntë me 32 pikë dhe Horsen i 12-ti ( i fundit) me 16 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat