Reprezentuesi i Kosovës shënon për Dinamon e Zagrebit, gjunjëzojnë Hajdukun e Splitit

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2021 Në ora: 22:14

Lirim Kastrati dhe Arian Ademi me Dinamon e Zagrebit, fitojnë derbin e madh kroat, duke e gjunjëzuar me rezultat 2:0 Hajdukun e Splitit, në takimin që u zhvillua në stadiumin në "Maksimr".

Kastrati tregoi formë të mirë dhe realizoi në minutën e 35-të, ndërsa golin e parë e shënoi Petkoviq nga penalltia në minutën e 21-të.

Kastrati dhe Ademi u paraaqitën standardë dhe u zëvendësuan në minutën e 74-të përkatësisht të 90-tën.

Dinamo kryeson me 71 pikë pas 31 jave, ka një ndeshje me pak sikurse Hajduku që renditet i 5-ti me 44 sosh dhe Osijeku është i dyti me 67.