Zhgënjen Arbëria, Drenica me pikë të madhe

Futboll

Zhgënjen Arbëria, Drenica me pikë të madhe

Nga: K.G. Më: 9 maj 2021 Në ora: 17:11
Drenica me pikë të madhe

Arbëria nga Dobraja e Madhe zhgënjeu në cilësinë e vendasit, duke luajtur baras (1:1) me Drenicën nga Skenderaj.

Drenica importon një pikë të madhe dhe është shumë afër për të siguruar ekzistencën.

Në minutën e 23-të, Marclei Dos Santos shënon për Arbërinë dhe Kreshnik Uka barazon nga penalltia në atë të 59-tën. 

Drenica zë vendin e gjashtë me 42 pikë dhe Arbëria bie në pozitën e nëntë me 37 sosh pas 34 jave në elitën e futbollit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat