Kastrati fiton titullin e kampionit me Dinamon

Futboll

Kastrati fiton titullin e kampionit me Dinamon

Më: 9 maj 2021 Në ora: 23:06
Kastrati fiton titullin e kampionit me Dinamon

Reprezentuesi i Kosovës, Lirim Kastrati ka fituar titullin e kampionit me klubin e madh kroat, Dinamo Zagreb. Ky është titulli i tretë me rresht i Dinamos.

Dinamo Zagreb sonte siguroi edhe matematikisht titullin e kampionit, pas fitores në udhëtim kundër Rijkes me rezultat 1:5.

Në këtë fitore pjesëmarrës ishte edhe ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Kastrati që zhvilloi 46 minuta. Këtë ndeshje ai e nisi si titullar por që nuk arriti të gjente rrugën drejt golit.

Kastrati u zëvendësua me të nisur pjesa e dytë.

Sulmuesi, 22 vjeçar, në kampionatin kroat këtë sezon ka zhvilluar 22 paraqitje, duke shënuar dy gola dhe dhuruar katër asiste.

Ndërsa, në Ligën e Evropës ka bërë tetë paraqitje duke shënuar një gol dhe dy asiste.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat