Cuper merr drejtimin e kombëtares së njohur

Futboll

Cuper merr drejtimin e kombëtares së njohur

Më: 12 maj 2021 Në ora: 17:16
Cuper merr drejtimin e kombëtares së njohur

I cilësuar si trajneri i finaleve të humbura, Cuper merr drejtimin e kombëtares së njohur!

Sipas “tycsports”, trajneri argjentinas Hektor Kuper do të marrë drejtimin e kombëtares së Kongos e cila ndodhet në Afrikën qendrore, përcjell Insporti.

Pas disa eksperiencave me Gjeorgjinë, Egjiptin dhe Uzbekistanin, tekniku 65 vjeçar rikthehet si trajner në krye të një kombëtareje e cila mund të cilësohet si aventurë për të pasi renditet në vendin e 61 në klasifikimin botëror të FIFA-s.

I cilësuar si trajneri i finaleve të dështuara, Kuper ka drejtuar skuadra si Valencia, Inter dhe Parma duke humbur dhe dy finale Champions-i në vitet 2001 dhe 2002 me spanjollët e Venecias.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat