Shqiptari pushton mediat në Turqi

Futboll

Shqiptari pushton mediat në Turqi

Më: 12 maj 2021 Në ora: 19:17
Shqiptari pushton mediat në Turqi

Florent Hadergjonaj është njëri nga futbollistët më të mirë që ka Kosova.

Mbrojtësi i djathtë luan për mrekulli si për Përfaqësuesen e Kosovës ashtu edhe për klubin e tij Kasimpasa.

Ditën e djeshme, Hadergjonaj shënoi gol në fitoren e Kasimpasas 3-1 ndaj Ankaragucus.

Falë kësaj fitore skuadra nga Stambolli arriti ta siguroj edhe matematikisht mbijetesën në elitën e futbollit turk.

E paraqitja e Hadergjonajt është vlerësuar lartë nga mediat e shumta turke.

Ylli kosovar mori notën më të lartë nga skuadra e tij dhe është përfshirë në formacionin e javës thuajse nga të gjitha mediat turke.

Më poshtë keni disa nga formacionet më të mira të javës nga mediumet turke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat