Sevilla gjunjëzon Valencian, presion Realit dhe Barcelonës

Futboll

Sevilla gjunjëzon Valencian, presion Realit dhe Barcelonës

Më: 12 maj 2021 Në ora: 21:46
Sevilla gjunjëzon Valencian, presion Realit dhe Barcelonës

Sevilla bëri detyrën ndaj Valencias në “Ramón Sánchez Pizjuán”, ku vendosi goli i En Nesyrit në minutën e 66-të.

Skuadra andaluze mori tri pikë të rëndësishme që e afrojnë edhe më shumë me Realin, por dhe me Barcelonën, që me “gafën” që bëri ndaj Levantes rrezikon të përfundojë në vendin e katërt.

Një skenar i tillë do të ndodhte nëse Sevilla i fiton të dyja sfidat e mbetura në LaLiga, ndërsa “blaugranat” humbin ndaj Celta Vigos ose Eibarit.

Edhe Reali i Madridit rrezikon të parakalohet nga Sevilla, nëse dështon të fitojë në dy nga tri takimet që ka në dispozicion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat