Shqiptari asiston, Leeds Utd shkatërron Burnleyn

Futboll

Shqiptari asiston, Leeds Utd shkatërron Burnleyn

Nga: K.Goca Më: 15 maj 2021 Në ora: 15:14
Shqiptari asiston, Leeds Utd shkatërron Burnleyn

Futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski, tregon lojë të mirë në fanellën e Leeds Utd, e cila në udhëtim e shkatërroi me rezultat 4:0 Burnleyn.

Alioski asistoi në minutën e 60-të kur Harrison shtoi epërsinë në 0:2. 

Golat i shënuan Klich (44'), Harrison (60'), Rodrigo (77' e 79').

Pas 36 jave Leeds Utd përforcon vendin e dhjetë me 53 pikë dhe Burnley renditet në të 15-tin me 39 sosh në Premier League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat