Do të ishte heroi i Barcelonës B që do e dërgonte në finale

Futboll

Do të ishte heroi i Barcelonës B që do e dërgonte në finale

Më: 16 maj 2021 Në ora: 15:19
Do të ishte heroi i Barcelonës B që do e dërgonte në finale

Rei Manaj do të rezultonte si heroi i takimit kundër Murcias, për ta dërguar ekipin e tij në finalen e “Play-Off”. Katalanasit kanë humbur në ruletën ruse pasi rezultati i ndeshjes u mbyll 2-2. Vendasit do të fitonin në shifrat 1-0 gjatë pjesës së parë, por ekuilibri u rikthye menjëherë nga sulmuesi shqiptar.

Nga pika e bardhë e penalltisë, Manaj do të shënonte në minutën e 46. Deri në atë moment futbollisti shqiptar mbante saktësinë maksimale nga 11-metrat pasi nuk kishte gabuar asnjëherë. Më pas do të ishte sërish Manaj që me një aksion individual dhe duke vallëzuar me mbrojtësave kundërshtarë shënoi golin e dytë për Barcelonën B.

Rezultati do të barazohej në minutën e 81 dhe pas minutave të shtesës, ekipet u drejtuan te 11-metërshi. Situata shkoi dramatike ndërsa trajneri Pinimienta vendosi që Rei Manaj të godiste i fundit për të mbyllur gjithçka.

Situata shkoi në mënyrën që sulmuesi shqiptar të ishte heroi pasi nëse do të ekzekutonte saktësisht penalltinë e pestë për Barcelonën, do të dërgonte ekipin në finale. Por për herë të parë ekzekutimi ishte i gabuar dhe topi shkoi lart traversës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat