​Shaqiri e njofton agjentin se dëshiron të largohet nga Liverpooli

Futboll

​Shaqiri e njofton agjentin se dëshiron të largohet nga Liverpooli

Më: 17 maj 2021 Në ora: 09:50
Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri thuhet se është duke shpresuar që të largohet nga Liverpooli në afatin kalimtar të verës.

Reprezentuesi i Zvicrës ka humbur vendin e titullarit në skuadrën e Jurgen Klopp, dhe ka bërë vetëm shtatë paraqitje si startues në të gjitha garat në këtë sezon, përcjell KosovaPress.

Pavarësisht interesimit të raportuar nga klube të shumta afatin kalimtar të janarit, Shaqiri mbeti në “Anfield Road” për gjysmën e dytë të sezonit.

Sipas “Football Insider”, megjithatë, 29-vjeçari i ka thënë agjentit të tij për t'i gjetur atij një klub të ri për edicionin 2021-22.

Është pohuar se Serie A është destinacioni më i mundshëm i ardhshëm për Shaqirin, me Romën dhe Lazion të interesuar për shërbimet e tij, ndërsa një lëvizje në ekipin e La Ligas, Sevilla është një tjetër mundësi që po shqyrtohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat