Soldado rinovon kontratën me Granadan

Futboll

Soldado rinovon kontratën me Granadan

Më: 17 maj 2021 Në ora: 12:55
Roberto Soldado

Roberto Soldado do të jetë lojtar i Granadas edhe për një sezon.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi i Granadas përmes rrjetin të tyre social, Twitter.

Soldado erdhi në klub në vitin 2019 dhe është bërë njëri nga lojtarët kryesor të klubit në La Liga.

Sulmuesi spanjoll kishte ndihmuar klubin të kualifikohet në Europa League ku patën një seszon të mirë duke mposhtur Napolin.

Ai këtë sezon ka zhvilluar 42 paraqitje në të gjitha garat dhe ka shënuar 14 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat