Leno nuk do të largohet nga Arsenal

Futboll

Leno nuk do të largohet nga Arsenal

Më: 17 maj 2021 Në ora: 18:18
Bernd Leno

Bernd Leno ka hedhur poshtë raportimet se ai mund të largohet nga Arsenali këtë verë dhe është zotuar të vazhdojë të qëndrojë edhe në dy vitet e fundit të kontratës së tij.

Portieri i Gjermanisë ka insistuar që ai nuk dëshiron të largohet nga Emirates Stadium, ndërsa përshkruan ambicien e tij për të ndihmuar klubin të arrijë përsëri në Ligën e Kampionëve.

Leno u bashkua skuadrës në Emirates Stadium për 23 milionë funta nga Bayer Leverkusen në 2018, duke dalë jashtë Gjermanisë për herë të parë në karrierën e tij profesionale, shkruan Goal,

29-vjeçari që atëherë ka gozhduar vendin numër një në ekipin e Arsenalit, megjithatë është raportuar se ai është një nga disa yje të ekipit të parë që ka të mund të largohen në afatin kalimtar të verës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat