Mediat, Reali ka dërguar ofertë trajnerit italian

Futboll

Mediat, Reali ka dërguar ofertë trajnerit italian

Më: 18 maj 2021 Në ora: 16:45
Mediat, Reali ka dërguar ofertë trajnerit italian

Mediat, Reali ka dërguar ofertë trajnerit italian!

Në Itali, “La Gazzetta delllo Sport” raportoi këtë të martë se Florentino Pérez i ka bërë tashmë një ofertë Allegrit për dy sezonet e ardhshme, me opsionin e një të treti, me një normë fitimi prej 10 milionë eurosh secili nga dy të parët.

Nga ana e tij, Juventusi, i vendosur për ta mbyllur bashkëpunimin me Andrea Pirlo pas një sezoni katastrofik sportiv, tashmë po punon për disa emra, të tillë si Allegri dhe Zidan.

Sipas “Corriere dello Sport”, Zidan nuk i është përgjigjur ende ofertës së skuadrës torineze, duke shpresuar që së pari të bëjë të njohur të ardhmen e tij te Real Madridi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat