Messi pranë marrëveshjes 10-vjeçare me Barcelonën

Futboll

Messi pranë marrëveshjes 10-vjeçare me Barcelonën

Më: 5 qershor 2021 Në ora: 14:28
Messi pranë marrëveshjes 10-vjeçare me Barcelonën

Lionel Mesi, ndryshe nga vera e kaluar, duket se këtë herë ka ndryshuar mendim dhe është pranë marrëveshjes për të qëndruar te Barcelona.

Sipas mediave katalanase, sulmuesi do të firmosë kontratën e re 10-vjeçare, e cila do të përfshijë edhe Devid Bekam.

Kjo sepse në kontratë parashikohet që pas dy sezoneve, Mesi të kalojë në MLS, te ekipi i Bekam, Inter Majemi.

Në Amerikë, Messi do të qëndrojë për dy sezone dhe më pas do të rikthehet sërish në Barcelonë për të qenë pranë klubit ku u rrit, në rolin e një ambasadori.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat