Gjilani godet në afatin kalimtar

Futboll

Gjilani godet në afatin kalimtar

Më: 10 qershor 2021 Në ora: 22:30
Gjilani godet në afatin kalimtar

Gjilani është njëra nga skuadrat më aktive në afatin kalimtar të verës, ku klubi në krye me kryetrajnerin Ismet Munishin kanë shpallur kandidaturën për titullin kampion.

Gjilani  ka arritur marrëveshje me futbollistin brazilian, Elton Cale.

Për shërbimet e futbollistit kanë shprehur shumë skuadra në Superioren shqiptare, por që Gjilani në fund ia doli t’i siguroj shërbimet e tij.

Futbollisti 32-vjeçar karrierë ka bërë edhe tek Flamurtari i Vlorës dhe Kukësi. Gjithashtu, Cale ka karrierë të pasur pasi që ka luajtur në shumë vende të botës duke nisur nga Brazili, Portugalia, Rusia dhe Greqia.

Ai ka nënshkruar për dy vite me Gjilanin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat