Lojtari më i shpejt

Futboll

Lojtari më i shpejt

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 16:19
Lojtari më i shpejt

Italia po përgatitet për takimin e dytë të Euro 2020, mbrëmjen e sotme kundër Zvicrës.

Por pas mbylljes së ndeshjeve të para të të gjitha grupeve, Axurrët mund të krenohen për një rekord të vogël të vendosur nga Leonardo Spinazzola.

Në fakt, siç kanë treguar të dhënat e publikuara në faqen e UEFA-s, lojtari i Italisë ka qenë më i shpejti i Europianit deri tani, duke arritur në 33.8 km/h kundër Turqisë.

Spinazzola ka lënë mbrapa James të Uellsit (33.5 km/h) dhe Sterling të Anglisë (33.1 km/h). Mbrapa tyre, në vendin e katërt dhe të pestë Lamer i Austrisë dhe Schick i Republikës Çeke me 32.4 km/h.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat