Tomori kompleton transferimin në Milan

Futboll

Tomori kompleton transferimin në Milan

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 17:27
Fikayo Tomori

Fikayo Tomori është lojtari i ri i Milanit.

Sipas gazetarit italian, Gianluca Di Marzio, mbrojtësi anglez, Fikayo Tomori ka kompletuar transferimin e tij dhe është lojtar i Milanit.

Milani ka ushtruar të drejtën e blerjes së kartonit të Tomorit, për shumën prej 28 milionë eurosh.

Tomori ka mahnitur me paraqitjet e tij në “San Siro” ku i zuri vendin Alessio Romagnolin për të formuar një partneritet të shkëlqyer në mbrojtje me Simon Kjaer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat