​“Ronaldo doli të jetë budalla”

Futboll

​“Ronaldo doli të jetë budalla”

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 19:44
Cristiano Ronaldo

Çfarëdo që të bëjë Cristiano Ronaldo, ai tërheq shumë vëmendje.

Në ndeshjen kundër Gjermanisë, shumë besojnë se ai nënçmoi mbrojtësin gjerman Ridiger kur ai kaloi topin mbi të, dhe pastaj ai lëvizi dorën e tij drejt tij si për ta kapur, kështu që ai luajti me thembër te shoku i tij i skuadrës.

Kjo ishte me rezultatin 1: 0 për portugezët, dhe të gjithë jemi të njohur me faktin se në fund ata humbën 4:2 dhe u sollën në prag të eliminimit nga Kampionati Evropian.

Gjesti i Ronaldos u komentua nga legjendari Dietmar Haman si i ftuar në televizionin shtetëror irlandez. Ai beson se lojtari më i mirë i mbrojtësit të titullit doli të ishte budalla.

"Ishte krejtësisht e panevojshme. Sigurisht që teknika e tij është mbresëlënëse, por mendoj se ndonjëherë e nënvlerëson kundërshtarin. Ju të gjithë këtu rreth meje e admironit pas kësaj lëvizjeje. Po, Messi dhe ai janë më të mirët në botë, por Ronaldo tani duket si një budalla. Pyeti lojtarët gjermanë se çfarë menduan për lëvizjen e tij. Jam i sigurt që ata e vunë re dhe kjo i motivoi më tej," tha Haman.

Para raundit të fundit, Franca ka katër pikë, gjermanët dhe portugezët kanë nga tri pikë, dhe Hungaria ka një pikë.

Në Munih, gjermanët do të luajnë kundër Hungarisë, dhe në Budapest, Ronaldo dhe miqtë e tij do të përpiqen të luftojnë kundër kampionit të botës për vendosjen në fazën e nokautit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat