Sistemi VAR pritet të vijë edhe në Kosovë

Futboll

Sistemi VAR pritet të vijë edhe në Kosovë

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 19:16
Sistemi VAR pritet të vijë edhe në Kosovë

Sistemi VAR pritet të vijë dhe në Kosovë.

8 korriku është përzgjedhur si datë që sistemi VAR do të ketë ditën e saj të parë në Kosovë.

Sipas asaj që shkruajnë  do të mbahet një kompeticion për një muaj, nga data 8 korrik deri në 8 gusht ku do të luajnë grumoshat e reja dhe këto sfida do të mbahen me sistemin VAR në fushat e përfaqësueses së Kosovës në qytetin e Hajvalisë.

Thuhet se ndeshja e Superkupës së Kosovës mes Prishtinës dhe Llapit do të luhet me VAR, por edhe ndeshjet e Superligës së Kosovës të zhvillohet me teknologjinë VAR.

Mbetet të shihet kjo se si do të aplikohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat