Nuk ndalen arritjet për Cristiano Ronaldon

Futboll

Nuk ndalen arritjet për Cristiano Ronaldon

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 22:05
Nuk ndalen arritjet për Cristiano Ronaldon

Vazhdojnë rekordet për portugezin Cristiano Ronaldo.

Sulmuesi i Portugalisë shënoi para pak minutave një gol ndaj Francës.

36-vjeçari tashmë ka vendosur një rekord të ri.

Ronaldo ka arritur të shënojë më së shumti gola në Evropian dhe në Botëror nëse i mbledhim së bashku.

Në total, numri i golave të realizuar në EURO dhe në Kupën e Botës, ka arritur në 20 sosh.

Futbollisti i Juventusit ka shënuar katër gola deri më tani në “Euro2020”, dhe është afër kalimit në fazën e eleminimit direkt me kombëtaren e tij, ku do ta ketë mundësinë ta zgjerojë edhe më shumë këtë rekord.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat