UEFA zgjedh midis Ronaldos dhe Benzemas

Futboll

UEFA zgjedh midis Ronaldos dhe Benzemas

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 23:34
UEFA zgjedh midis Ronaldos dhe Benzemas

Franca dhe Portugalia dhuruan një ndeshje spektakolare ku dy protagonistët kryesorë ishin Karim Benzema për ‘’gjelat’’ dhe Kristiano Ronaldo për luzitanët të cilët realizuan nga një dopietë secili.

Por çmimi është vetëm për njërin dhe UEFA ka vendosur që lojtari i ndeshjes të shpallet Karim Benzema.

Sulmuesi u rikthye te goli me kombëtaren pas 6 vitesh mungesë.

Goli i dytë i yllit madrilen ishte mjaft i bukur ku u shkëput furishëm mes dy mbrojtësve portugez për të dërguar më pas topin në rrjetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat