Lazio afër lojtarit të Shqipërisë

Futboll

Lazio afër lojtarit të Shqipërisë

Më: 30 qershor 2021 Në ora: 11:05
Lazio afër lojtarit të Shqipërisë

Elseid Hysajt i përfundon sot kontrata me Napolin dhe nga nesër, djaloshi i Kombëtares do të ndërrojë skuadër sipas asaj që raporton Alfredo Pedulla, eksperti i merkatos në Itali, sot është caktuar takimi mes agjentit të Hysajt dhe drejtuesve të skuadrës së Lacios. Sarri e ka kërkuar shqiptarin në skuadër, me të cilin ka punuar tek Empoli dhe më pas te Napoli.

Për mbrojtësin e Kombëtares bëhet gati një kontratë pesëvjeçare me një pagë bazë prej 1.8 milionë eurosh, pa përfshirë bonuset. Specialisti i merkatos ka bërë me dije se një javë më parë është diskutuar mes palëve për këtë transferim dhe është caktuar dita e sotme, duke qenë se përfundon edhe kontrata e tij me Napolin.

Sarri e ka kërkuar Hysajn në skuadër dhe sipas Pedulës, mbrojtësi pritet që të përdoret në linjën e majtë.

Edhe më herët, mbrojtësi i Kombëtares ka luajtur në të dy linjat e mbrojtjes nën drejtimin e Sarrit. Hysaj pritet të jetë afrimi i parë për Sarrin te Lacio, një ndër të besuarit e tij në repartin e paravijës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat