Gjermanët të fiksuar pas talentit të Milanit

Futboll

Gjermanët të fiksuar pas talentit të Milanit

Më: 4 korrik 2021 Në ora: 15:46
Milanit

Jens Petter Hauge, talenti norvegjez i Milanit, ka disa oferta dhe më seriozja është nga Eintracht Frankfurt në Bundesliga. I riu, edhe pse në sezonin e parë te kuqezinjtë nuk mori shumë hapësira, tërheq vëmendjen për cilësitë e tij teknike.

Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, shkruan se për Hauge gjermanët kanë bërë një ofertë zyrtare dhe janë gati të paguajnë 7-8 milion euro që ta transferojmë në Bundesliga.

Milani për momentin ka kërkesa më të larta financiare, edhe pse e ka blerë 21-vjeçarin nga Bodo/Glimt për shumën e 4 milion eurove.

Hauge sezonin e parë në Serie A ka luajtur 18 ndeshje, vetëm tre si titullar, dhe ka realizuar edhe dy gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat