Kupa e FA, “përsëritjet” kthehen përsëri në raundin e katërt

Futboll

Kupa e FA, “përsëritjet” kthehen përsëri në raundin e katërt

Më: 15 korrik 2021 Në ora: 18:12
Kupa e FA, “përsëritjet” kthehen përsëri në raundin e katërt

Kupa e FA, “përsëritjet” kthehen përsëri në raundin e katërt.

Pasi konfirmoi dje se gjysmëfinalet e Kupës Carabao do të kthehen të luhen në dy raunde (në shtëpi dhe jashtë), Liga Profesioniste Angleze ka njoftuar kthimin e ndeshjeve “të përsëritura”  në Kupën FA deri në garat e raundit të katërt (përfshirë edhe ky tur)

FA tashmë kishte konfirmuar që raundi i katërt do të zhvillohej në fundjavë 4-7 shkurt, më vonë se zakonisht për shkak të ndërprerjes ndërkombëtare që do të zhvillohet midis 24 janarit dhe 1 shkurtit.

Përsëritjet – tradicionalisht një fitim i madh për klubet e nivelit të ulët dhe të mëdha – u anuluan në sezonin 2020-21, të kondensuar të tepërta për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat