Allegri befason me deklaratat e tij

Futboll

Allegri befason me deklaratat e tij

Më: 27 korrik 2021 Në ora: 16:06
Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri ka mbajtur konferencën e parë për shtypin që nga rikthimi i tij në Torino si trajneri Juventusit.

Allegri diskutoi një mori gjërash ku njëra nga to ishte edhe shiriti i kapitenit.

Allegri befasoi me deklaratën e tij ku tha se Dybala do të jetë zëvendës-kapiten.

“Dybala është lojtari me më së shumti vite në skuadër pas Chiellinit, kështu që zëvendës-kapiteni do të jetë ai”, tha ai.

“Bonucci u largua kështu që koha e tij është më e vogël, është larguar dhe pastaj u kthye”, shtoi ai.

“Kështu që kapiteni do të jetë dikush tjetër, nëse dëshiron shiritin atëherë mund të shkojë në qendër të qytetit ta blejë dhe të luajë aty, por Leo e di këtë gjë”, përfundoi Massimiliano Allegri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat