Rihan Zekiri nënshkroi për Pelisterin

Futboll

Rihan Zekiri nënshkroi për Pelisterin

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 20:17
Rihan Zekiri nënshkroi për Pelisterin

Skuadra e Pelisterit ka vazhduar me përforcime, duke sjell edhe një talent në radhët e veta. Anëtar i ri klubit nga Manastiri është Rihan Zekiri, i cili vjen nga Korabi i Dibrës, dhe luan si mesfushor defensiv.

22-vjecari më herët ka qenë pjesë e Akademisë së Shkëndijës, Zajazit dhe Vëllazërimit nga Kërçova.

Transferimin e Rihan Zekirit te Pelisteri e realizuan Besar Islami, i cili jeton dhe vepron në Zvicër si dhe Nadi Fetai nga Tetova.

Deri tani Pelisteri është përforcuar me Alpaj Jusuf (Kadino), Jakup Berisha (Shkupi), Fernando Silva dhe Hristijan Veceski (Rabotnicki) dhe Filip Milenkovski. Manastirasit në sezonin e ri do ti udhëheq Dimitar Kapinkovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat