Milani është futur zyrtarisht në botën e kriptomonedhave

Futboll

Milani është futur zyrtarisht në botën e kriptomonedhave

Më: 11 gusht 2021 Në ora: 13:31
Milani është futur zyrtarisht në botën e kriptomonedhave

Milani është futur zyrtarisht në botën e kriptomonedhave.

Bitmex është një nga monedhat më të reja virtuale, derivat i “mbretit të kriptove”, Bitcoin. Kompania që operon me këtë monedhë dhe me të njëjtin emër do të jetë sponsori kryesor i Milanit.

Mësohet se Bitmex do të jetë e stampuar në fanellën më të re të Milanit, dhe do të jetë e vendosur në pjesën e krahëve të futbollistëve.

E njëjta gjë do të vlejë dhe për të rinjtë e skuadrës së Milanit si dhe në klubin e femrave. Kjo është hera e parë që Milani ka një sponsor në mëngën e uniformës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat