​Superkupa e Gjermanisë, Dortmund – Bayern, formacionet e mundshme

Futboll

​Superkupa e Gjermanisë, Dortmund – Bayern, formacionet e mundshme

Më: 17 gusht 2021 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Borussia Dortmundi dhe Bayerni i Munihiut do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:30 në ndeshjen e Superkupës së Gjermanisë.

Bayerni si fitues i kampionatit dhe Dortmundi si fitues u Kupës së Gjermanisë do të kërkojnë ta rrëmbejnë trofeun e parë sezonal, përcjellë KosovaPress.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Signal Iduna Park”, derisa ka një numër të madh të mungesave nga radhët e Dortmundit me lojtarë si Brandt, Can, Coulibaly, Guerreiro, Hazard, Hummels e Meunier që nuk do të mund të luajnë për shkak të lëndimeve.

Nga ana tjetër, te Bayerni mungojnë vetëm Pavard dhe Roca.

Këto janë formacionet e mundshme:

Dortmund: Kobel - Passlack, Witsel, Akanji, Schulz - Bellingham, Dahoud, Reyna - Reus (c) - Malen, Haaland

Bayern: Neuer (c) - Stanisic, Upamecano, Süle, Davies - Kimmich, Goretzka - Sane, Müller, Gnabry - Lewandowski

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat