Klubi i shqiptarit pa sponsor, Putin urdhëron...

Futboll

Klubi i shqiptarit pa sponsor, Putin urdhëron...

Më: 25 gusht 2021 Në ora: 12:01
Klubi i shqiptarit pa sponsor, Putin urdhëron...

Bekim Balaj la këtë verë Sturm Grazz në Austri dhe vendosi të rikthehet në Premier Ligën e Rusisë, ku firmosi me Nizhny Novgorod, klub i sapo ngjitur në elitën e futbollit rus.

Duke qenë se është një klub dhe skuadër e paprovuar, Nizhny e ka të vështirë të gjejë sponsorë për të investuar dhe nxjerrë fitime, por në ndihmë i ka ardhur njeriu më i fuqishëm në vend.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka urdhëruar gjetjen e një sponsori për klubin e Balajt. Deri në gjetjen e tij, Nizhny do mbahet me buxhetin e shtetit rus.

Gjithsesi, jo edhe për shumë kohë sepse pas këtij urdhri të Putin, shumë kompani dhe biznesmenë pritet të ofrohen. Nizhny kërkon një sponsorizim prej rreth 15 milionë eurosh në vit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat