Wenger flet për të ardhmen e Erling Halaand

Futboll

Wenger flet për të ardhmen e Erling Halaand

Më: 3 shtator 2021 Në ora: 16:29
Wenger flet për të ardhmen e Erling Halaand

Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland po ndiqet nga skuadrat kryesore në të gjithë Evropën, por trajneri francez, Arsene Wenger është i sigurtë se ai do të transferohet në Angli.

Arsene Wenger mendon se Erling Haaland do ta ketë të pamundur t’i rezistojë joshjes për të luajtur në Premier League.

Sulmuesi i Borussia Dortmund është lidhur me disa nga skuadrat kryesore të Evropës vitet e fundit, me Manchester City, Manchester United, Liverpool dhe Chelsea që është raportuar të jenë të interesuar për shërbimet e tij.

“Unë mendoj se kjo do të ndodhë. Fuqia ekonomike e Premier League është shumë e fortë“, tha Wenger për Bild Live.

“Futbolli anglez është dominues sepse është aty ku ka më shumë para. Lojtarët gjithmonë mendojnë mënyrën më të mirë për të fituar më shumë para”, vazhdoi ai.

“Haaland ka të ngjarë të jetë golashënuesi tjetër i profilit të lartë pas Mbappe. Ai është një super talent,” shtoi Wenger.

“Ambicia e tij, vullneti i tij për të shënuar gola dhe aftësia për të luftuar në një duel [e veçojnë atë]. Ai është atje dhe dëshiron të fitojë, ka diçka në të që është e mrekullueshme për një sulmues “, përfundoi francezi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat