Juventus-Napoli, formacionet e mundshme

Futboll

Juventus-Napoli, formacionet e mundshme

Më: 11 shtator 2021 Në ora: 09:25
Foto ilustrim

Gjiganti italian nuk e ka nisur mirë edicionin e ri në Serie A.

Napoli e pret në shtëpi Juventusin sonte nga ora 18:00.

Ky takim cilësohet edhe si derbi i xhiros së tretë, pasi përballen dy ndër ekipet më të mira në Serie A.

“Zonja e Vjetër” nuk e ka nisur aspak mirë këtë edicion dhe ka vetëm një pikë të grumbulluar, kurse Napoli ka pikët e plota pas dy xhirove të para.

‘Bianconerët’ synojnë të këndellen dhe të marrin fitoren e parë këtë edicion, ndërsa napolitanët dëshirojnë të vazhdojnë serinë e rezultateve pozitive.

Juventusi në këtë ndeshje është e hendikepuara pasi do të paraqitet pa Federico Chisean, Paulo Dybalan, Danilo, Alex Sandron dhe Rodrigo Bentancur.

Formacioni i mundshëm i Napolit: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui; Anguissa, Elmas, Ruiz; Politano, Osimhen, Insigne

Formacioni i mundshëm i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, De Sciglio; Kulusevski, Locatelli, Rabiot, Bernardeschi; Morata, Kean 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat