Kastrati debuton në humbje

Futboll

Kastrati debuton në humbje

Më: 11 shtator 2021 Në ora: 23:47
Kastrati debuton në humbje

Ylli shqiptar i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka debetuar në futbollin polak me skuadrën e Legia Varshavës, raporton Insporti. Kastrati debutoi me fanellën e Legias në minutën e 46-të kur u inkuadrua në fushë nga banka rezervë.

Sulmuesi shqiptar nga Kosova nuk arriti ta ndihmojë për ta evituar humbjen nga skuadra e Slask Wroclaw me rezultatin 1:0.

Për gjigantin polak sonte u paraqitë edhe sulmuesi tjetër shqiptar, Ernes Muçi. Në këtë skuadër luan edhe Jurgen Celhaka i cili u transferua nga Tirana.

Kastrati, 22 vjeçar, kompletoi transferimin e tij në Legia nga Dinamo Zagreb në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat