Tërstena nga Juventus Serava transferohet në Gjermani!

Futboll

Tërstena nga Juventus Serava transferohet në Gjermani!

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 12:49
Tërstena nga Juventus Serava transferohet në Gjermani!

Futsallisti i Juventus Seravës nga Çairi i Shkupit, Besnik Tërstena, do ta vazhdojë karrierën në Gjermani. Ai sot është promovuar te klubi kroat MFC Phönix Futsal nga qyteti i Mannheimit, me të cilët ka nënshkruar kontratë dy vjecare. Ai do të vesh fanellën me numër 17.

Sezoni e kaluar Tërstena luajti për Juventus Seravën, ndërsa tani sërish ka gjetur angazhim jashtë vendit.

“Të dy palët jemi të kënaqur. Më kanë pritur shumë mirë. Trajner e kam Marko Kosic. Dje patëm një ndeshje miqësore.

Të shtunën e kemi edhe një ndeshje tjetër miqësore kundër Spartak nga Rusia. Klubi MFC Phönix Futsal është nga qyteti i Mannheimit. I bie liga e parë e këtij qyteti, por në tërë Gjermaninë i bie si ligë e dytë. Në fund të sezonit ka ndeshje barazhi dhe më pas kualifikim për në Ligën e kampionëve.

Më duhet të falënderoj edhe ekipin Juventus Serava dhe trajnerin Gafur Hasani për vitet e arta që i kam kaluar aty”, tregon Besnik Tërstena për gazetarin Reshat Ibraimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat