Portieri kundërshtar kërkon Ronaldon nga penalltia

Futboll

Portieri kundërshtar kërkon Ronaldon nga penalltia

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 19:11
Portieri kundërshtar kërkon Ronaldon nga penalltia

Manchester United ka humbur në shtëpi ndaj Aston Villës në shifrat 0-1. Drama ishte e madhe për djajtë e kuq që kanë gabuar edhe nga penalltia në minutat e fundit. Një penallti është akorduar për vendasit dhe çuditërisht nuk ishte Cristiano Ronaldo në ekzekutim.

Trajneri Solskjaer vazhdoi me Bruno Fernandes si zgjedhje të parë.

Por portieri i Aston Vilës, Martinez, ka shkuar te Cristiano Ronaldo dhe e ka ftuar atë për të marrë penalltinë, duke e vendosur disi në presion.

Sigurisht që kjo kërkesë e gardianit të Aston Vilës nuk do të plotësohej, ndërsa Fernandes gaboi nga 11-metrat..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat