‘Messi’ i Ganës, me këtë veprim mahnit botën

Futboll

‘Messi’ i Ganës, me këtë veprim mahnit botën

Nga: K.Goca Më: 28 shtator 2021 Në ora: 19:24

Futbollisti i ri ganez, Mizak Asante, (15 - vjeçar, anëtar i Golden Kick shënoi gol që rrallë shihet në fushat e futbollit pikërisht në Ligën e Dytë të Ganës.

Nëntë minuta para përfundimit të takimit. një kryevepër në stilin e Messit, mahniti botën sportive.

Asante mashtroi tërë mbrojtjen. 

Ai u largua me shkathtësi nga katër lojtarë që dukeshin krejtësisht të pafuqishëm pranë Asantes.

Ai më pas kaloi portierin dhe në mënyrë rutinore nga 50 centimetra shënoi për rezultatin përfundimtar 1:1 në përballhe me Mobile Phone People.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat