Tah rinovon me Bayerin

Futboll

Tah rinovon me Bayerin

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 19:29
Tah rinovon me Bayerin

Jonathan Tah rinovon me Bayer Leverkusenin.

Mbrojtësi 25-vjeçar gjerman kishte kontratë me ‘aspirinat” deri në verën e 2023-shit dhe palët kishin nisur negociatat prej kohësh, por vetëm ditën e sotme erdhi zyrtarizimi i rinovimit.

Në njoftimin e shpërndarë nga klubi i Leverkusenit, thuhet se mbrojtësi Tah ka firmosur një kontratë të re që do ta mbajë në “Bay Arena” deri në verën e 2025-ës, por pa zbuluar detaje mbi pagën e re të futbollistit.

Jonathan Tah iu bashkua Leverkusenit në verën e 2015-ës dhe që atëherë numëron 216 ndeshje dhe 15 gola të shënuar.

Futbollisti numëron edhe 13 ndeshje me kombëtaren gjermane, ku është grumbulluar në mënyrë të çrregullt prej vitit 2016.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat