Nagelsman: Bayerni do ta luajë si finale

Futboll

Nagelsman: Bayerni do ta luajë si finale

Më: 29 shtator 2021 Në ora: 12:01
Nagelsman: Bayerni do ta luajë si finale

Pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë ndaj Barcelonës, skuadra e Bajernit do të presë sot në “Allianz Arena” Dinamon e Kievit. Trajneri i bavarezëve, Julian Nagelsman tha për mediat se sfida ndaj ukrainasve është po aq e rëndësishme sa ajo ndaj spanjollëve dhe për këtë arsye skuadra e tij do të japë maksimumin për të marrë me vete tri pikët.

"Do të jetë një ndeshje si gjithë të tjerat, pra, e vështirë. Të mos mendojmë për asnjë moment se do ta kemi të lehtë. Kush luan në këtë kompeticion është një skuadër e fortë dhe e përgatitur. Këtë e kam nga eksperienca ime si trajner i Hofenhaimit dhe Lajpcigut.

Dinamo ka lojtarë të rinj dhe të talentuar që duan të tregojnë se sa vlejnë. Nuk është e lehtë të luash ndaj tyre, por ne jemi gati për ta bërë ndeshjen tonë duke kontrolluar lojën dhe rrjedhën e saj.

Është e rëndësishme që të shënojmë shpejt për ta vënë nën presion kundërshtarin, njësoj si të jetë një finale", tha Nagelsman..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat