Modriç mund të transferohet tek gjiganti anglez

Futboll

Modriç mund të transferohet tek gjiganti anglez

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 17:56
Modriç mund të transferohet tek gjiganti anglez

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriç, raportohet se ende nuk i ka nisur bisedimet me krerët e klubit mbretëror për rinovimin e kontratës së re.

Kontrata aktuale e kroatit përfundon në qershor ti vitit të ardhshëm.

Ndërsa sipas gazetës sportive El Nacional, në mendjen e Modric është një aventurë e re dhe rikthimi në Priemier League tek Manchester City.

Kujtojmë se përveç Modricit, Real Madridi është duke tentuar që t’i transferojë disa emra të mëdhenj të futbollit si Pogba, Halaand e Mbappe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat