Xherdan Shaqiri si buldozer, Zvicra shkatërron

Futboll

Xherdan Shaqiri si buldozer, Zvicra shkatërron

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 21:48
Pamje nga ndeshja

Zvicra ka shënuar fitore me rezultat 4:0 në Vilnius ndaj Lituanisë. 

Futbollisti Xherdan Shaqiri tregoi lojë të madhe i cili asiston në golin e parë dhe të tretë. 

Zvicra avancoi me rezultat 3:0 ndaj Lituanisë në Vilnus në 45 minutat e parë.

Futbollisti nga Kosova, kapiteni Shaqiri shkëlqeu në fanellën e Zvicrës, duke asistuar në minutën e 31-të e 45-të.

Embolo (31' e 45'), Steffen (42') shënuan në 45 minuta e parë. Gavranoviq në minutën e 90+4. Shaqiri u paraqit 76 minuta.

Ndeshja u zhvillua në kuadër të xhiros së tetë të Grupit C të kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Italia kryeson me 14 pikë, sa ka edhe Zvicra në poziën e dytë dhe Lituania është në fund me 3 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat