Llapi e shokon Prishtinën në “Fadil Vokrri”

Futboll

Llapi e shokon Prishtinën në “Fadil Vokrri”

Nga: Kemajl Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 15:03
Llapi e shokon Prishtinën për dy minuta në “Fadil Vokrri”

Llapi nga Podujeva importon tre pikë të mëdha nga stadiumi “Fadil Vokrri” në Prishtinës.

Llapjanët shënuan fitore me rezultat 2:1 ndaj Prishtinës, në takimin e javës së nëntë të elitës së futbollit të Kosovës.   

Besnik Krasniqi është autor i golit nga penalltia në minutën e 22-të, duke kaluar në epërsi Prishtinën. 

Në minutën e 90+3, Kastriot Selmani me dinakërinë e tij barazon rezultatin 1:1.

Në minutën e 90+5, Veliu shënon dhe i siguron fitoren llapjanëve.

Prishtina është në vend të 6-të me 10 pikë, ndërsa Llapi në të nëntin me 9 sosh.

BKT Superliga e Kosovës
Prishtina - Llapi 1:2
Gjilani - Ballkani 1:1
Dukagjini - Malisheva 2:0
Ulpiana - Drita 1:1
Drenica - Feronikeli 4:0

Tabela

1. Drenica    9    5    2    2    14:9    17
2. Ballkani        9    4    5    0    12:7    17
3. Gjilani    9    3    5    1    11:8    14
4. Drita    9    3    4    2    7:6    13
5. Malisheva    9    3    3    3    9:7    12
6. Prishtina    9    2    4    3    11:9    10
7. Feronikeli    9    3    1    5    5:12    10
8. Dukagjini    9    2    3    4    8:9    9
9. Llapi    9    3    2    5    6:12 9
10. Ulpiana    9    1    4    4    9:13    7
6Në javën e 10-të do të takohen: Feronikeli - Drita, Gjilani - Drenica, Ulpiana - Llapi, Prishtina - Malisheva dhe Dukagjini - Ballkani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat