Dukagjini shumë i fortë për Malishevën

Futboll

Dukagjini shumë i fortë për Malishevën

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 15:08
Dukagjini shumë i fortë për Malishevën

Dukagjini nga Klina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme me rezultat 2:0 ndaj  Malishevës, në takimin e javës së nëntë të elitës së futbollit të Kosovës.

Në minutën e 69-të, Shabani shënoi pas një asistimi nga Shala.

Në fund të sfidës Granit Elezaj thellon fitoren në 2:0. 

Malisheva renditet në vend të pestë me 12 pikë dhe ka tre më shumë se Dukagjini në pozitën e tetë. 
 
BKT Superliga e Kosovës

Prishtina - Llapi 1:2
Gjilani - Ballkani 1:1
Dukagjini - Malisheva 2:0
Ulpiana - Drita 1:1

Drenica - Feronikeli 4:0

Tabela

1. Drenica    9    5    2    2    14:9    17
2. Ballkani        9    4    5    0    12:7    17
3. Gjilani    9    3    5    1    11:8    14
4. Drita    9    3    4    2    7:6    13
5. Malisheva    9    3    3    3    9:7    12
6. Prishtina    9    2    4    3    11:9    10
7. Feronikeli    9    3    1    5    5:12    10
8. Dukagjini    9    2    3    4    8:9    9
9. Llapi    9    3    2    5    6:12 9
10. Ulpiana    9    1    4    4    9:13    7
6Në javën e 10-të do të takohen: Feronikeli - Drita, Gjilani - Drenica, Ulpiana - Llapi, Prishtina - Malisheva dhe Dukagjini - Ballkani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat