Paçarada me St. Paulin fitojnë derbin në Gjermani, kryesojnë renditjen

Futboll

Paçarada me St. Paulin fitojnë derbin në Gjermani, kryesojnë renditjen

Nga: Kemajl Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 15:28
Paçarada

Mbrojtësi nga Kosova, Leart Paçarada, me St. Paulin triumfojnë në derbi me rezultat 4:2 ndaj Heidenhem-it.

Ndeshje interesante mes këtyre skuadrave, vendasit avancuan por St. Paulit gjithçka përmbysi në pjesën e dytë.

Futbollistët mysafirë treguan lojë të madhe duke demoluar vendasit.

Paçarada i dha siguri repartit të mbrojtjes, duke dëshmuar edhe një herë formën e tij.   

Për St. Paulin shënuan Burgstaller (55' e 60'), Dittgen (56' e 81') dhe për Heidenhem Mohr (4'), Kleindienst (86').

St. Pauli kryeson me 22 pikë, ndërsa Heidenhem është në të shtatin me 15 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat