Cassano zgjedhe 3 sulmuesit më të mirë

Futboll

Cassano zgjedhe 3 sulmuesit më të mirë

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 17:11
Antonio Cassano

Kur po i afrohemi çdo dite e më shumë natës finale të ndarjes së çmimit të “Topit të Artë”, po dëgjojmë mendime të ndryshme se kush mund të jetë fituesi. Gara është bërë e fortë me futbollistët pjesmarrës që duan ta rrëmbejnë këtë çmim individual.

Ish-sulmuesi, Antonio Cassano ka dhënë opinionin e tij se kush duhet të jetë fituesi i “Topit të Artë” këtë vit.

“Topi i Artë? Nëse e fiton Messi nuk është asgjë gabim, por unë mendoj se duhet të shkojmë në Mynih dhe t’ia dorëzojmë Lewandowski-t për atë që ka bërë gjatë këtij viti”, tregoi Cassano.

Ish sulmuesi nuk nguroi të zgjedhe edhe 3 sulmuesit më të mirë, ku nuk harroi të thoshte edhe emrin e tij.

“Unë, Benzema dhe Suarez kemi qenë numrat 9 më të mirë këto vitet e fundit”, përfundoi ish-sulmuesi italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat