Ronaldo me Manchester Utd duarthatë nga Leicesteri

Futboll

Ronaldo me Manchester Utd duarthatë nga Leicesteri

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 17:51
Ronaldo me Manchester Utd duarthatë nga Leicesteri

Manchester Utd zhgënjen si mysafirë duke pësuar humbje me rezultat 4:2 nga Leicester City.

Cristiano Ronaldo u paraqit standard por me Manchester Utd nuk i shkoi në duel me rivalin.  

Për Leicester Cityn shënuan Tielemans (31'), Soyuncu (78'), Vardy (83'), Daka (90+1) dhe për Manchester Utd realizuan Greenwood (19'), Rashford (82').

Manchester Utd bie në pozitën e pestë me 14 pikë dhe Leicester City ngritët në pozitën e 11-të me 11 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat