Chelsea importon tre pikë, kryeson në Premier League

Futboll

Chelsea importon tre pikë, kryeson në Premier League

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 20:20
Chelsea importon tre pikë, kryeson në Premier League

Brentford u përpoq por nuk ia doli të arkëtojë një pikë në përballje me kampionin në fuqi të Evropës, Chelsea. 

Brentford mposhtet me rezultat 1:0 nga Chelsea. 

Të kaltrit importuan tre pikë shumë të rëndësishme duke iu falënderuare dhe golit në fund të pjesës së parë përkatësisht në minutën e 45-të nga futbollisti Ben Chilwell.

Pas javës së 8-të, Chelsea kryeson me 19 pikë, ndërsa Brendfort është në vend të shtatë me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat