Renova pa probleme e mposhti Pelisterin

Futboll

Renova pa probleme e mposhti Pelisterin

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 21:20
Renova pa probleme e mposhti Pelisterin

Futbollistët e Renovës kanë shënuar fitore në fushë të vet kundër Pelisterit me rezultat 2:0, në javën e 10-të të ligës së parë futbollistike.

Kjo ishte fitorja e 6-të në sezonin e ri dhe me 21 pikë gjendet në pozitën e dytë, pas liderit Shkupi, që ka dy pikë më shumë, pas fitores 0-1 ndaj Tikveshit në Kavadar, shkruan gazetari Reshat Ibraimi.

Pjesa e parë e ndeshjes në stadiumi e qytetit në Tetovë përfundoi pa gola, edhe pse vendësit patën disa raste të mira.

Në minutën e 61-të të ndeshjes zhbllokohet rezultati. Pas ekzekutimit të kornerit në zonën e rreptësisë ishte mbrojtësi Medin Bajrami që goditi topin me kokë, por një futbollist i mysafirëve e preku me dorë, duke mos lejuar që topi në hyjë në rrjetë. Referi tregoi në pikën e bardhë, ndërsa realizoi me sukses Selmani.

Nuk vonoi shumë, në minutën e 72-të, dhe Shefiti ngriti rezultatin në 2-0, duke shënuar gol me këmbën e majtë, pas një asisti të Selmanit.

Pas rezultatit 2-0, Medin Bajrami qëlloi edhe shtyllën portës mysafire, por edhe kësaj radhe fati nuk ishte me te.

Të mërkurën, Renova në stadumin e qytetit në Tetovë e pret ndeshja kundër

Shkëndijës në kuadër të 1/8-së së finalës së kupës së RMV-së, kurse Pelisteri takohet me Rabotnickin.

Rezultatet, java e  10-të

Struga RL-Borec 1-1
A.Pandev-Shkëndija 2-1
Tikvesh-Shkupi 0:1
Renova-Pelister 2-0
Bregallnica-Mak. GJP 4-1
Rabotnicki-Skopje 0:1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat