Sociedad fiton në çastet e fundit, Januzaj 66 minuta

Futboll

Sociedad fiton në çastet e fundit, Januzaj 66 minuta

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 23:09
Sociedad fiton në çastet e fundit, Januzaj 66 minuta

Sociedad ka shënuar fitore në çastet e fundit, madje edhe me një futbollist me pak plot 45 minuta, pasi që Munoz në fund të pjesës së parë u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Sociedad triumfoi me rezultat minimal 1:0 kundër Mallorca-s.

Futbollisti Adnan Januzaj u paraqit 66 minuta për Sociedadin, i cili u zëvendësua nga Lobete.

Në minutën e 90+1, Lobete realizoi për fitoren e madhe të Sociedadit.

Sociedad kryeson me 20 pikë pas 9 jave në kampionatin spanjoll, ndërsa Mallorca renditet në pozitën e 12-të me 11 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat