Guendozi rikthen Marseille te fitorja

Futboll

Guendozi rikthen Marseille te fitorja

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 23:08
Guendozi rikthen Marseille te fitorja

Marseille triumfon me rezultatin e thellë 4-1 ndaj Lorientit në “Velodrome” dhe ngjitet përkohësisht në vendin e tretë me 17 pikë, 10 më pak se PSG kryesuese, por me një ndeshje më shumë për të luajtur.

Miqtë kaluan të parët në avantazh në minutën e 13’ me anë të Lauriente, megjithatë avantazhi zgjati deri në të 27-ën, kur Guendozi shërbeu saktë për Kamara, i cili ia doli të rikthejë baraspeshën.

Në pjesën e dytë ishin pikërisht mesfushori francez Matteo Guendozi që shënoi dy herë të tjera dhe Arkadiusz Milik, të cilët kompletuan fitoren me rezultatin 4-1 të Marseille, që ndal kështu serinë e rezultateve negative.

Kjo fitore vjen pas thuajse një muaji për Marsaeille, që për herë të fundit kishte marrë tre pikët më 19 shtator dhe në tre ndeshjet e ardhshme numëronte një barazim e dy humbje radhazi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat