De Jong: Kjo fitore na jep besim

Futboll

De Jong: Kjo fitore na jep besim

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 23:59
Frenkie de Jong

Mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong ka folur pas fitores në shtëpi ndaj Valencias.

Katalunasit triumfuan me rezultat 3 – 1 ndaj Valencias në “Camp Nou”.

Pas ndeshjes, holandezi lavdëroi Ansu Fatin, derisa e cilësoi fitore shumë të rëndësishme.

“Është javë kryesore për sezonin tonë dhe e nisëm mirë duke mposhtur Valencian. Kjo na jep besim”

“Ansu është shumë i rëndësishëm shkaku i shpejtësinë në rastet një kundër një, golat. Jemi shumë të lumtur me rikthimin e tij”.

Barcelona në ndeshjen e radhës në La Liga do përballet me Real Madridin në “Camp Nou”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat